Poraz Budućnosti, 2:2 u seriji, odluka u Podgorici!

Odluka o finalisti ABA lige i ekipi koja će igrati Euroligu odložena je za srijedu veče u Podgorici! Cedevita je novim trijumfom protiv Budućnosti u Zagrebu od 88:85 izjednačila u pobjedama na 2:2, pa ćemo konačnog pobjednika dobiti u majstorici. ''Plavi'' su mnogo bolje odigrali ovaj duel od prvog u Zagrebu, iako su gubili i sa 15 razlike, uspjeli su da finiš meča učine dramatičnim, ali nijesu imali snage za totalni preokret. No, nova prilika da ''Morača'' bude popunjena do posljednjeg mjesta, i da Šehović i drugovi uz ogromnu podršku navijača dođu do velikog uspjeha!

Crnogorski prvak, kao i juče, bolje je počeo meč, poveo je 8:0, vodio je i 9:2, ali je domaćin serijom 8:0 u šestom minutu prvi put došao do vođstva (10:9). Budućnost je i u drugoj četvrtini par puta bila u vođstvu, ali je Cedevita poslije serije od sedam uzastopnih poena u 17. minutu došla do prednosti (33:27).Hrvatski prvak je odlučujuću prednost stekao početkom posljednje četvrtine, kada je nakon serije 7:0 u 33. minutu došao do vođstva od 15 poena (70:55). Budućnost je u samom finišu uspjela da zaostatak smanji na dva poena (85:83), ali nije imala snage i koncentracije da napravi preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Roko Leni Ukić i Nemanja Gordić sa po 16, dok je Stanko Barać meč završio sa 14 poena. U podgoričkom timu po 13 poena ubacili su Darko Planinić i Džej Ar Rejnolds, dok je Nikola Ivanović postigao 11 poena. Odlučujući, treći meč biće odigran u srijedu u Podgorici (18.30).

cedevistati1904buducnstatis1904

CEDEVITA - BUDUĆNOST 88:85 (18:19, 22:17, 23:19, 25:30)

Strijelci:

CEDEVITA: Ukić 16, Bilan 12, Gordić 16, Zubčić 11, Ramljak 2, Barać 14, Žganec 5, Pilepić 9, Arapović 3,

BUDUĆNOST: Planinić 13, Paunić 10, Subotić 1, Dašić 5, Ivanović 11, Rejnolds 13, Kuk 8, Rikić 1, Vitkovac 8, Savović 9, Šehović 4.

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA: Još deset minuta do kraja meča... Zubčić trojkom otvara dionicu 66:55. Gordić pogađa za +13, nakon dva minuta tajm-aut Jovovića. Budućnost mnogo griješi, bez ideje u napadu, sa druge strane domaćin stiže do 70:55. Četiri vezana poena plavih, tajm-aut traži Repeša, do kraja meča 7 minuta i 20 sekundi. Šehović i Rejnolds smanjuju na 72:63, nešto manje od šest minuta do kraja duela. Pogađa i Kuk za minus sedam. Zubčić prekida seriju nevjerovatnom trojkom. Planinić siguran sa slobodnih bacanja, na tri ipo minuta do kraja 77:67. Prvu trojku Budućnosti u drugom poluvremenu postiže Paunić za 77:70, Planinić sa slobodnih smanjuje na 77:71. dva ipo minuta do kraja. Pilepić promašuje trojku, Kuk smanjuje na minus četiri. Ali, Ukić pogađa trojku za 80:73, do kraja minut ipo! Tajm-aut Jovovića. Oba slobodna promašuje Kuk, na minut do kraja 80:73. Trojka Rejnoldsa za minus pet, 45 sekundi do kraja. Pilepić koristi oba slobodna, na drugoj strani Paunić promašuje trojku. Dosta tenzija u finišu meča, po tehničku su zaradili Savović i Tomas, još 20 sekundi do kraja meča. Pogodio je Ivanović trojku, ukrali smo loptu, 85:81. Slobodna za Vitkovca, 19 sekundi do kraja. Pogađa oba za 85:83, tajm-aut Repeše, 19 sekundi do kraja. Faul Rejnoldsa, slobodna za Gordića, pogađa oba. Kuk pogađa za dva, na šest sekundi do kraja 87:85. Gordić na liniji za slobodna, pogađa jedno. Dvije sekund do kraja, Ivanović na liniji za slobodna bacanja...Promašio oba, onda i šut za tri, kraj meča 88:85!

III ČETVRTINA: Počela je treća četvrtina... Minut igre trojka Ukića za 43:36. Planinić sa slobodnih smanjuje na 43:38. Nakon dva minuta igre 45:38. Planinić zakucava za minus pet, al Pilepić pogađa trojku. Savović pogađa i uz dodatno slobodno za 48:43, još sedam minuta do kraja dionice. Raste prednost Cedevite, Bilan pogađa za 52:43 nakon četiri minuta igre, tajm-aut Jovovića. Savović prekida seriju domaćina, a na sredini dionice rezultat je 56:47. Rejnolds smanjuje na četiri minuta do kraja na minus sedam. Raste prednost domaćina, na dva ipo minuta do isteka Cedevita dolazi do 62:51. Na minut ipo do kraja +9 za Cedevitu, Jovović je zatražio tajm-aut. Na kraju treće dionice 63:55.

II ČETVRTINA: Krenula je druga dionica... Ivanović pogađa za +3, Ravnjak za 20:21 nakon minuta igre. Gordić pogađa trojku za preokret, ali uzvraća Ivanović za 23:24 nakon dva minuta igre. Na šest ipo minuta do isteka Gordić pogađa trojku za 26:24, tajm-aut Jovovića. Dašić polovičan sa slobodnih bacanja, Rejnolds postiže prve poene za preokret 26:27. Na četiri minuta do poluvremena 30:27. Nova trojka Gordića za 33:27, tajm-aut Jovovića na tri ipo minuta do isteka čevrtine. Kuk postiže prve poene za 33:29. Na dva minuta do kraja, Kuk sa slobodnih smanjuje na 35:31. Još minut, Vitkovac smanjuje na 37:34. Žganec pogađa uz dodatno slobodno 40:34. Na poluvremenu 40:36 za Cedevitu!

I ČETVRTINA:Počeo je meč... Planinić postiže prve poene na meču. Budućnost nakon dva minuta igre vodi 0:8. Tajm-aut Repeše. Za domaće prvi koš postiže Ukić nakon tri minuta igre. Planinić polovičan sa slobodnih bacanja. Ukić pogađa trojku za 5:9. Na sredini dionice Ukić pogađa za 7:9. Serija promašaja gostiju, sa druge strane domaćin preko Bilana vodi 10:9 na četiri minuta do kraja četvrtine. Paunić napokon pogađa za plave, na nešto manje od tri minuta igre bilo je 13:11. Zubčić pogađa trojku za +4. Na minut ipo do isteka Dašić smanjuje. Ivanović trojkom smanjuje na 18:17. Dašić pogađa za preokret, nakon prve četvrtine 18:19 za plave.