„To ne bi bilo sporono, da tim promjenama često bude do apsurdnosti izmijenjen na Vladi utvrđeni akt. Imali smo slučajeva da se, radi političkih kompromisa, čak i u Vladi utvrđuju kao konačni prijedlozi tekstovi akata koji ne rješavaju problem kvalitetno. Ostaje utisak nedovoljne međuresorske saradnje prilikom izrade propisa, što u konačnom generiše ograničenost njihove primjene – objasnio je Mijušković i istakao da ljudi u privredi, koji se nadmeću sa konkurencijom i brinu da obezbijede razvoj i radne uslove za zaposlene, ne mogu imati visok stepen razumijevanja za radnje u čijim osnovama osim sitnog političkog interesa ne stoji ništa.
Prema njegovim riječima, na složenost i brojnost problema koje generiše neadekvatno uređeno radno zakonodavstvo, na što oni ukazuju godinama.
„Naše godišnje informacije o stanju privrede sa preporukama i sugestijama sadrže jasan zahtjev privrede, da se ova oblast mora urediti na način da se donesu potpuno nova akta koja ce biti na isti način dobra i za poslodavca i za zaposlenog i za Vladu, koja je, na koncu, i najveći poslodavac u Crnoj Gori. Iz ugla, prije svega dugogodišnjeg privrednika, odgovorno tvrdim da poslodavac predstavlja mnogo pouzdaniju zaštitu zaposlenom koji je revnosan prema svojim obavezama na poslu, nego bilo koji sindikat. I zbog toga apelujem i na vas kao medij, da pokušate osvijetliti sliku koja je pogrešno postavljena u javnosti da poslodvaci izbjegavaju zaključivanje radnog odnosa na neodređeno vrijeme, rekao je Mijušković.
On smatra da poslodavci samo žele jednostavniju proceduru za utvrđivanje povrede radne obaveze i otkaza, čime bi se obezbijedilo postojanje fleksibilnijeg tržišta rada.
„Ne manje važno od donošenja novog zakona je njegova dosljedna primjena. Nužno je donijeti i novi zakon o Socijalnom savjetu, jer sadašnji svojim kapacitetom ne može odgovoriti postavljenim zadacima“, zaključio je Mijušković.