Primera: Real slavio, na -2 od Barse

U 32. kolu Primere Real Madrid je trijumfovao protiv Malage sa 3:1.

U 24. minutu slobodni udarac sa lijeve strane kaznenog prostora izveo je Kristijano Ronaldo koji je uputio nešto između šuta i centaršuta na lijevu stativu, te tako pronašao Serhija Ramosa koji nije imao problema da loptu gurne u nebranjenu mrežu.

Hames Rodrigez je u 67. minutu izborio jedanaesterac koji Ronaldo nije uspio da pretvori u pogodak pošto je pogodio lijevu stativu. Samo dva minuta poslije neuspjeha sa bijele tačke, Portugalac je odložio loptu na nekih 18 metara, a Rodrigez je natrčao u nju i prelijepo je smjestio u gornji desni ugao. Novopečeni reprezentativac Španije Huanmi je glavom smanjio na 2:1. Žurka nije mogla da prođe bez pogotka Ronalda koji se u drugom minutu nadoknade upisao i potvrdio trijumf za kraj.