Težak poraz Budućnosti u Zagrebu, Cedevita smanjila na 2:1

Košarkaši Budućnost Volija nijesu iskoristili prvu meč loptu za plasman u finale ABA lige - ''plavi'' su u trećem duelu polufinalne serije poraženi ubjedljivo od Cedevite u Zagrebu 85:57, pa je hrvatski tim sada smanjio na 2:1 u pobjedama. Budućnost je odlično otvorila meč, postigla u prvoj dionici 29 poena, a onda je uslijedila katastrofa - u naredne tri četvrtine ubacili su ukupno 28 poena! Novu priliku da dou do treće pobjede ''plavi'' će imati u neđelju veče kada je od 19 sati na programu četvrti duel dva tima.

Budućnost je bolje počela meč, povela je 8:2, u sedmom minutu prednost je uvećala na 12 (18:6), a na kraju prve četvrtine 14 poena (29:15). Cedevita je u nastavku meča zaigrala bolje i smanjila zaostatak, a u 19. minutu i prvi put povela (37:35).

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, nakon koje je domaćin stekao prednost od 13 poena (58:45). Taj dio meča Budućnost je završila bez poena iz igre, sa svega četiri sa linije slobodnih bacanja. Domaćin je u trećoj četvrtini stekao ubjedljivu prednost, koja je u finišu iznosila i 28 poena.

Najefikasniji u pobjdničkom timu Bili su Gordić i Tomas sa po 14, dok je Stanko Barać meč završio sa 12 poena. U podgoričkom timu nije bilo igrača sa dvocifrenim učinkom. Najefikasniji je bio Vladimir Dašić sa devet, dok su po poen manje postigle Rejnold i Suad Šehović.

TOK MEČA:

I ČETVRTINA: Počeo je meč...Šehović pogađa za startno vođstvo. Nakon minut ipo igre Šehović pogađa za 2:6, Repeša je zatražio tajm-aut. Poslije tri minuta igre bilo je 6:8. Ubrzo stiže trojka Savovića, a onda i zakucavanje Šehovića za 6:13. Na sredini dionice bio je isti rezultat 6:13. Kuk pogađa trojku za +10, za sada odlična igra plavih. na tri minuta do kraja dionice rezultat je 10:18. Gordić pogađa trojku na dva minuta do kraja, tajm-aut Jovovića. Serija Budućnosti za 13:24 na minut ipo do kraja četvrtine. Rejnolds pogađa trojku za +14! Fenomenalna prva četvrtina plavih.

II ČETVRTINA: Krenula je druga četvrtina... Tomas pogađa trojku za 18:29. Nakon dva minuta igre Budućnost je vodila 20:31. Gordić smanjuje, tajm-aut Jovovića. Serija domaćina, na šest minuta do isteka dionice 26:31. Seriju domaćina prekida Rejnolds trojkom za 26:34 na sredini dionice. Pilepić trojkom smanjuje na 31:34 na tri minuta do kraja,a  tehničku je zaradio Repeša. Slabija igra plavih u drugoj četvrtini, na minut ipo do isteka, 35:35. Minut do kraja Subotić pogađa za 37:38. Na poluvremenu neriješeno 41:41.

III ČETVRTINA: Krenula je treća četvrtina... Nakon dva minuta igre bez koša. Ukić postiže prve poene u ovoj četvrtini. Budućnost prve poene postiže tek nakon tri minuta igre. Za pet minuta igre plavi su postigli samo poen! Trojka Babića za +8, tajm-aut Jovovića. Tri minuta do kraja dionice, 52:42, samo poen za sedam minuta Budućnosti! Subotić smanjuje na 52:45 na dva minuta do kraja.Gordić pogađa trojku za 55:45 na minut do kraja. Četvrtina za zaborav Budućnosti samo 4 poena!!!

IV ČETVRTINA: Još deset minuta meča... Nakon dva minuta igre velikih 60:45 za Cedevitu! Konačno koš iz igre, pogađa Planinić. Ali Tomas pogađa trojku za +16. Na 6:30 min do kraja trojka Tomasa za 66:47. Cedevita povećava prednost,ne sredini dionice ogromnih 70:47. Trojka Arapovića na tri ipo minuta do kraja meča za +26! Na dva minuta do kraja 81:55. Ubjedljiv poraz Budućnosti 85:57!