Kako navod eiz Telekoma cilj projekta je podrška polaznicima da prevaziđu iskustvo nasilja kroz kreativnu djelatnost i timski rad. Dugoročni cilj projekta je stvaranje uslova za njihovo ekonomsko osnaživanje kroz sticanje radnih vještina i podršku pri zapošljavanju.
Projekat će trajati šest mjeseci, i za to vrijeme će 12 polaznika imati priliku da četiri puta sedmično radi sa profesionalnim krojačima i grafičkim dizajnerima, kako bi po završetku obuke bili u potpunosti spremni za samostalni rad.
Organizatori su za naredni mjesec, u saradnji sa Volonterskim klubom Gimnazije „Slobodan Škerović“ planirali i organizaciju humanitarnog bazara koji će biti otvoren za građane, a na kome će se prodavati proizvodi sa radionica- majice, marame, torbe i drugi modni detalji. Sav prihod koji bude ostvaren prodajom proizvoda sa radionica biće upotrijebljen za fond za hitnu materijalnu podršku i pravnu pomoć žrtvama porodičnog nasilja.
„Na Telekomovom konkursu za društveno odgovorne projekte „Za svako dobro“, osim NVO Centar za ženska prava, nagrađeni su i projekti “No hate offline -No hate online” (NVO Djeca Crne Gore), Projekat stručne podrške djeci sa intelektualnim smetnjama i autizmom (Udruženje roditelja djece i omladine sa smetnjama u razvoju „Staze“) i Projekat promocije i unaprijeđenja botaničke bašte Dulovine u Kolašinu (NVO Natura)“, stoji u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika.