ZVANIČNO: 0:3, jedan meč pred praznim tribinama i 50.000 eura!

Disciplinska komisija UEFA dodijelila je pobjedu Rusiji od 3:0 i odlučila da reprezentacija Crne Gore jedan meč igra pred praznim tribinama uz 50 hiljada eura kazne, stoji na zvaničnom sajtu Evropske fudbalske federacije. FSCG je dobio uslovnu kaznu od dvije godine i ako se u tom periodu dogodi još neki incident, Crna Gora će igrati dodatni meč pred praznim tribinama.

Ruski fudbalski savez kažnjen je sa 25 hiljada eura. Podsjećamo, duel pod Goricom 27. marta prekinut je u 67. minutu zbog ubacivanja predmeta sa tribina. Duel je bio prekinut i u prvom minuta nakon što su domaći navijači bakljom pogodili ruskog golmana Akinfejeva. Crna Gora 5. septembra dočekuje Lihtenštajn, dok 9. oktobra u Podgoricu stiže Austrija.

Disciplinska komisija Uefe izdala je sljedeće uputstvo za organizaciju utakmice iz zatvorenih vrata:

"Za organizaciju utakmice iza zatvorenih vrata važe sljedeći uslovi:

1) Gledaocima nije dozvoljen ulaz na stadion.

2) Ulazak na stadion dozvoljen je samo sljedećim licima ili grupama:

a) grupama od maksimalno 75 osoba iz delegacija oba saveza, uključujući igrače;

b) akreditovanim novinarima, pod uslovom da lista akreditacija sa svim detaljima bude dostavljena Uefi najkasnije 24 sata prije početka utakmice;

c) policijskim službenicima i službenicima obezbjeđenja sa specifičnim zadacima vezanim za bezbjednost utakmice;

d) osobama zaduženim za stadionsku infrastrukturu (rasvjeta i sl.);

e) grupi od maksimalno 75 osoba iz Uefe i partnera Uefe sa besplatnim VIP kartama;

f) strogo je zabranjeno prisustvo bilo kojeg drugog lica ili navijača domaćeg ili gostujućeg tima.