Juve razbio Fiorentinu i prošao u finale!

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije pobjedom 3:0 nad Fiorentinom u revanšu polufinala, čime su nadoknadili poraz od 2:1 iz Torina u prvom meču.

Juventus je iako bez nekoliko ključnih igrača, jer pored Tevesa nije igrao ni Pol Pogba, lako nadigrao Fiorentinu slomivši je već u prvom poluvremenu.

Domaćina je načeo Alesandro Matri u 21. minutu, a preokret u ukupnom rezultatu donio je Roberto Perejra u finišu poluvremena. Fiorentinu je dotukao Leonadro Bonuči pola sata prije kraja, poslije centaršuta Klaudija Markizija iz slobodnog udarca. Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta za domaćina.

U finišu meča Juventus je ostao sa igračem manje na terenu, jer je Alvaro Morata dobio direktan crveni karton, zbog udaranja Alesandra Dijamantija, ali ni ovo preoštro isključenje nije pomoglo Fiorentini da stigne do gola. U drugom polufinalu sastaće se Napoli i Lacio, prvi meč završen 1:1.