Tenis

Majami: Đoković u polufinalu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju pobjedom nad Davidom Fererom sa 7:5, 7:5. Đoković je odigrao veoma kvalitetan meč protiv raspoloženog protivnikai i posao završio za sat vremena i 52 minuta.

Novak će se u borbi za titulu boriti sa domaćim predstavnikom Džonom Iznerom koji je u dva seta razbio Japanca Keija Nišikorija. To će biti repriza prošloneđeljnog meča u kojem je Srbin odigrao sigurno i slavio u dva seta.

Ovo je bio 19. međusobni duel Novaka i Davida, a Đoković sada vodi sa 14-5 u pobjedama, pošto je ostvario i osmu uzastopnu. Đoković je nastavio put ka odbrani titule na Mastersu u Majamiju koji se igra za nagradni fond od 6.267.755 dolara.