Preokret Albanije, trijumf Njemaca, S. Irska briljira

Fudbaleri Albanije preokretom su savladali selekciju Jermenije sa 2:1 (0:1) na svom terenu u grupi I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Gosti su već na startu meča u Elbasanu uspjeli da šokraju domaću publiku. Koliko je selektor domaće selekcije Đovani de Bjazi bio nezadovoljan svjedoče i dvije izmjene u pauzi između polvremena i njegovi izabranici su u nastavku apsolutno preuzeli kontrolu na terenu.

Jermenija je u 70. minutu ostala sa desetoricom, pošto je Hambarcumjan isključen zbog drugog žutog kartona, što je Albance dodatno pokrenulo. Inicijativa im se isplatila u 77. kada je Mavraj izjednačio na 1:1 na centaršut Džake sa lijeve strane. Ovaj rezultat je bio na snazi svega četiri minuta, koliko je Albaniji bilo potrebno da sa igračem više napravi preokret.

Njemci su sa 2:0 slavili u gostima protiv Gruzije golovima Rojsa i Milera, a u Glazgovu se odigrao trenutak za istoriju, jer je Gibraltar postigao prvi pogodak u takmičarkoj utakmici koji je bio djelo policajca i advokata, ali je Škotska već do poluvremena stekla 4:1. Farska Ostrva su vrlo dobro parirala Rumuniji, koja je na kraju slavila minimalnim rezultatom, dok u toj F grupi Sjeverna Irska niže fantastične rezultate i zahvaljujući dvostrukom strijelcu Lafertiju savladala Finsku 2:1.