Kako piše Dejli mejl (Daily Mail), nisu samo avio kompanije protiv tog rješenja, već i sindikati. Naime, kada bi takva tehnologija bila omogućena, opasnost od sajber-terorista bila bi veća. Sistemi koji bi sa zemlje omogućavali upravljanje avionima i preuzimanje kontrole nad njima u slučaju situacija poput ove u Francuskoj, počeli su da se razvijaju nakon terorističkih napada 11. septembra. Za sada vlada veliki strah od korištenja tog sistema, zbog mogućnosti da se sajber teroristi ubace u njega.
Stručnjaci smatraju da se od 11. septembra previše pažnje posvetilo tome da se smisli sistem koji bi onemogućio otmicu aviona, a premalo ostalim vidovima sigurnosti.
Komentari (2)
Tacno da se moglo sprijeciti da je bilo nekih pokazatelja da ce se avion srusiti ili neke naznake nepravilnog rada aviona, ali posto je avion eksplodirao u zraku uslijed.............a zatim rasut kao smece niz alpske planine. Nigdje se ne vidi udar aviona jer morao bi ostaviti trag drugim rijecima ne vjerujte sta kazu nego cinjenicama. False flag ponovo!
Svi znamo kako se ,nažalost, dogodila ova nesreća, nego dozvolite da se za trenutak udaljim i par riječi kažem u slavu i čast JAT-ovih pilota (ondašnjih). Naime sedamdesetih i prvih osamdesetih godina mnogo sam puta,zaista, letio iz Bengazija za DBK (ponekad Split), sa međuslijetanjem -tranzitom u Rimu. Iz Rima ovamo uvijek je letio JAT-ov avion (najčešće Boinzi -ponekad DC9).Piloti su od samog početka pa svo vrijeme trajanja leta držali širom otvorena vrata kabine-kokpita, tako da ih je svaki putnik u svakom trenutku mogao vidjeti. Zašto su to radili? Ja mislim da je taj gest zbog samih putnika, čisto psihološki, da se putnici uvjere da je sve uvijek u redu.Znam da je uvijek bilo i manje hrabrih a više plašljivih putnika, što je i normalno i u redu.Ovaj fini gest posade nikada ne bih mogao zaboraviti. Svaka im čast.