NBA: Dabl-dabl Vučevića, trijumf Mirotića!

Polovičan učinak crnogorskih košarkaša u jutros odigranim mečevima NBA lige - Orlando je poražen kod kuće od Atlante 95:83 a presudna je bila posljednja četvrtina koju je domaćin izgubio 27:12, sa druge strane Čikago je kao gost slavio protiv oronta 116:103.

Nikola Vučević je za 39 minuta upisao 16 poena uz 12 skokova i 4 asistencije, Oladipo je postigao isto toliko poena, a Pejton tri više uz 9 skokova. Kod pobjednika Milsap je ubacio 25 poena uz 11 skokova, Horford 10, a Pero Antić 3 uz 4 skoka.

U trijumfu Čikaga Nikola Mirotić je odigrao 28 minuta i zabilježio 15 poena, uz po 2 skoka i asistencije, a najbolji kod pobjednika bio je Batler sa 23, Gasol je ubacio 18. Vaskez se istakao kod Toronta sa 22 koša, dva manje ubacio je DeRozan.

Aktuelni šampion pregazio je Oklahomu sa 130:91, dok su Kavalirsi predvođeni trojkom Irving-Džejms-Lav razbili Grizlise sa 111:89. Džejms Harden je novim dabl-dablom predvodio Hjuston do pobjede nad Nju Orleansom. Portland je savladao Jutu rezultatom 92:89, Klipersi nijesu imali problem sa Niksima (111:80), dok su Lejkersi u derbiju začelja pobijedili Minesotu sa 101:99, a Vizardsima nije pomogao ni Lionel Mesi koji je meč posmatrao sa tribina – izgubili su od Indijane sa 101:103.