Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Arena u novom broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu: ''Nezadrživi Vučinić''

GOLMANI:

Vukašin POLEKSIĆ (Pečuj) - Jednom savladan u porazu na gostovanju Kečkemetu (1:0).

Mladen BOŽOVIĆ (Tomsk) - Primio dva gola u remiju sa Sahalinom (2:2).

Srđan BLAŽIĆ (Lamija) - Sačuvao mrežu i pomogao Lamiji da kao gost ostvari pobjedu protiv Aiginijakosa (1:0).

Vladan GILJEN (Terbuni Puke) - Siguran na golu - njegova ekipa pobijedila 3:1 na strani protiv Ade iz Velipolja (3:0).

Bojan ZOGOVIĆ (Metalac Gornji Milanovac) - Sačuvao pobjedu na gostovanju Moravcu iz Mrštana (2:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil) - Odigrao svih 90 minuta protiv Sent Etjena koji je slavio pred svojim čavijačima (2:0).

Savo PAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) - Komandovao odbranom u pobjedi protiv Napretka (1:0). „Crveno-bijeli” prišli vodećem Partizanu na samo dva boda.

Marko SIMIĆ (Kajzerispor) - Igrao čitavu utakmicu protiv Denizlispora. Njegova ekipa preokretom upisala pobjedu od 3:1 i zadržala prvo mjesto na tabeli druge lige Turske.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion) - Pružio dobru partiju na poziciji desnog beka u ubjedljivoj pobjedi protiv Tuna (3:0). Igrao svih 90 minuta.

Vladimir VOLKOV (Partizan) - Odigrao svih 90 minuta u remiju sa Čukarič- kim na Banovom brdu (2:2).

Vladimir BOŽOVIĆ (Mordovija) - Odigrao čitav meč protiv moskovske Lokomotive koju vodi naš trener Miodrag Božović Grof (0:0).

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih) - Igrao čitavu utakmicu u visokom porazu na gostovanju Jang Bojsu (3:0). Dobio žuti karton.

Esteban SAVELJIĆ (Difensa i Hustisija) - Igrao čitavu utakmicu protiv bivšeg kluba Rasinga. Dobio žuti. Meč završen 1:1.

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš) - Odigrao svih 90 minuta u remiju sa Vojvodinom.

Đorđije ĐIKANOVIĆ (Hadžer, Saudijska Arabija) - Zapažen u zadnjoj liniji protiv Al Orubaha. Ekipa našeg trenera Nebojše Jovovića ostvarila veliku pobjedu u gostima protiv konkurenta za opstanak (3:2.).

Nikola VUKČEVIĆ (Škendija) - Odigrao svih 90 minuta u porazu kod kuće od Teteksa (0:1).

Stefan CICMIL (Mladost Velika Obarska) - Zapažen u odbrani - igrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Drine u Zvorniku (2:0).

Miloš RADULOVIĆ (Napredak) - Igrao čitav meč protiv Zvezde na „Marakani“ (1:0).

Miroslav KALUĐEROVIĆ (Terbuni Puke) - Na terenu proveo svih 90 minuta u gostujućem trijumfu protiv Ade Velipolje (3:0).

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Specija) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Latine u gostima (2:1).

Petar GRBIĆ (Partizan) - Jedan od boljih u „crnobijeloj” ekipi - asistirao kod prvog gola Partizana. Zamijenjen u 67. minutu.

Asmir KAJEVIĆ (Cirih) - Odigrao svih 90 minuta u porazu na gostovanju Jang Bojsu (3:0).

Anđelo RUDOVIĆ (Jong PSV) - Počeo kao starter, ali je zamijenjen na poluvremenu meča sa Telstarom (1:1).

Aleksandar BOLJEVIĆ (Jong PSV) - Igrao do 82. minuta u remiju protiv Telstara na strani (1:1).

Ivan IVANOVIĆ (Atirau) - Dobio priliku od 75. minuta. Domaćin uspio da se odupre favorizovanoj Astani (1:1).

Darko MARKOVIĆ (Mladost Velika Obarska) - Najbolji u svom timu - dao gol na gostovanju Drini, u važnoj pobjedi za opstanak (2:0).

Darko ZORIĆ (AEK) - Postigao novi gol, ovoga puta u pobjedi od 3:1 protiv Paniliakosa (3:0). AEK sigurno grabi ka eliti.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka) - Ušao sa klupe u 75. minutu. AEK ubjedljiv protiv Ermisa (0:4).

Marko VUKASOVIĆ (Keč- kemet) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Pečujom (1:0).

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) - Zamijenjen u 56. minutu. Njegov tim osvojio tri boda protiv Pečuja (1:0).

Marko JANKOVIĆ (OFK Beograd) - Pružio dobru igru u pobjedi protiv Borca iz Čačka (1:0). Zamijenjen dva minuta prije kraja.

Nemanja NIKOLIĆ (Dinamo Minsk) - Odigrao svih 90 minuta u porazu u Kup meču sa Vitebskom (1:2).

Marko ĆETKOVIĆ (Lači) - Zamijenjen u 67. minutu. Lači poražen od Partizanija (1:0).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija) - Zamijenjen u 68. minutu - „zmajčeki” igrali bez golova protiv Celja.

Igor ZONJIĆ (Mladost Lučani) - Igrao čitavu utakmicu u porazu od Novog Pazara (1:3).

Luka TIODOROVIĆ - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Voždovcem (2:1).

Damir KOJAŠEVIĆ (Lokomotiva Taškent) - Najbolji u svom tim - dao vodeći gol, ali je Nefči u drugom poluvremenu iz penala ugrabio bod.

Boris DOŠLJAK - (Sloboda Užice) - Igrao svih 90 minuta u remiju sa Kolubarom (1:1).

NAPAD

Mirko VUČINIĆ (Al Džazira) - Nova briljantna igra - postigao dva gola u pobjedi na gostovanju Al Nasru (4:2). Al Džazira je druga na tabeli, sa četiri boda manje od Al Aina.

Stevan JOVETIĆ (Mančester siti) - Ušao u drugom poluvremenu i uknižio asistenciju. Siti nadigrao VBA (3:0).

Dejan DAMJANOVIĆ (Peking Guoan) - Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Hangžuu, koji je u finišu izbjegao poraz (1:1).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Minsk) - Odigrao svih 90 minuta u porazu od Vitebska (1:2).

Stefan MUGOŠA (Aue) - Odigrao svih 90 minuta protiv Grojter Firta (0:0).

Luka ROTKOVIĆ (Okžetpes) - Igrač utakmice - dao gol i asistirao u pobjedi protiv Zetisjua (2:0). Ušao sa klupe u 21. minutu.

Stefan NIKOLIĆ (CSKA Sofija) - Ušao sa klupe u 78. minutu. Meč sa Beroem završen bez golova.

Oliver ŠARKIĆ (Benfika 2) - Igrao cijelo drugo poluvremene. Njegov tim slavio u gostima protiv Beira Mara (2:1)

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda) - Ušao sa klupe u 83. minutu - „crveno-bijeli” bolji od Napretka (1:0).

Bojan BOŽOVIĆ (Al Šolah) - Igrao posljednjih desetak minuta u pobjedi protiv Al Tavona koji je pao u sudijskoj nadoknadi (4:3).

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt) - Dobio šansu od 75. minuta. Njegova ekipa odigrala 2:2 protiv doma- ćeg Honveda.

Darko NIKAČ (Pune, Indija) - Zamijenjen u 41. minutu zbog povrede. Dobio žuti. Njegova ekipa odigrala neriješeno sa Mumbajom (1:1).