Majstorija Teveza za minimalac Juventusa

Juventus je majstorijom Karlosa Teveza savladao Đenovu 1:0 i pobjegao Romi na plus 17, "Staroj dami" ostaje da rutinski završi prvenstvo i osvoji četvrti uzastopni Skudeto. Argentinac je stigao i da promaši penal.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Juventus je dominirao u prvom poluvremenu. Šampion je poveo u 25. minutu. Kucka je pogriješio, a Tevez to nije oprostio,nakon sjajnog solo prodora zakucao je loptu pod prečku.

U samom finišu prvog dijela je Kjelini je pogodio prečku, pa je Đenova još i dobro prošla.

U nastavku Juventus je najbolju priliku propustio preko Teveza. Pereira je izborio penal, a udaraca Argentinca sa bijele tačke odbranio je rezervni golman  Lamana,  koji je zamijenio povrijeđenog Perina.

Juve je rutinski sačuvao minimalnu prednost do kraja, Đenova nije ni priprijetila.