Feninger pobjedom do trofeja

Austrijanka Ana Feninger pobjednica je posljednjeg, osmog veleslaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u francuskom Meribelu.

Feninger je bila najbolja i nakon prve vožnje, a do pobjede i trofeja u veleslalomu i Svjetskom kupu došla je u ukupnom vremenu dva minuta, 26 sekundi i 91 stotinku. To je njena šesta pobjeda ove sezone, ukupno 14, u Svjetskom kupu. Feninger je na nedavno završenom Svjetskom prvenstvu u Biver Kriku osvojila zlatne medalje u veleslalomu i superveleslalomu.

Ona je za 38 stotinku bila brža od drugoplasirane Austrijanke Eve Marije Brem, dok je treća bila Slovenka Tina Maze sa 46 stotinki zaostatka. Na četvrtom mjestu završila je Šveđnka Sara Hektor, dok je peta bila Amerikanka Lindzi Von.

Feninger je vodeća u plasmanu veleslaloma sa 542 boda. Austrijanka Eva Marija Brem je druga sa 436, dok je treća Amerikanka Šifrin sa 357 bodova. Feninger je Svjetski kup osvojila sa 1553 boda. Maze je druga sa 1531, a treća Von sa 1087 bodova. (Mina)