Liga 1: Poraz Liona, PSŽ na čelu

Fudbaleri Olimpika iz Liona poraženi su sa 2:1 od Nice u okviru 30. kola Lige 1 i tako su ostali bez prve pozicije na tabeli.

Nica, koja je do subote držala tek 15. mjesto na tabeli, uspjela je da šokira Lion na “Žerlanu” i ostvari svoju prvu pobjedu još od 23. januara.

Trijumf gostima je donio Valentin Ejserik iz penala u 86. minutu, a prethodno je Maksim Gonolon na isti način izjednačio u 56. minutu, poslije vođstva Nice od 23. minuta golom Karlosa Eduarda.

Lion je na taj način propuštio šansu da zadrži čelo tabele, koje je preuzeo Pari Sen Žermen, poslije trijumfa nad Lorijenom sa 3:1 u petak uveče. ‘Sveci’ sada imaju 29 bodova, jedan više od Liona, dok je Olimpik iz Marseja na trećoj poziciji sa 54 boda i utakmicom manje.