PL: Siti nadigrao VBA, igrao Jovetić

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su VBA sa 3:0 u prvom meču 30. kola Premijer lige, koji je obilježila velika sudijska greška.

Već u drugom minutu olakšan im je posao. Tada je Bonija oborio Doson za crveni karton, koji je, greškom sudije Sverbrika, pokazan Mekoliju. To je bio znak za opštu ofanzivu Sitija, na gol se čekalo do 27. minuta kada je Boniju asistirao Fernando, strijelac drugog pogotka, inače jubilarnog 1.000 premijerligaškog za klub iz Mančestera.

Šansu je dobio i Jovetić u 65. minutu, zamijenivši Lamparda. Već prvi njegov udarac ka golu bio je opasan, lopta je prošla tik uz stativu, a crnogorski reprezentativac ima zasluge za treći pogodak - poslije njegovog udarca, David Silva je preusmjerio loptu za 3:0.

Mančester siti - VBA 3:0 (2:0)