Pobjeda Kristofersena u Meribelu

Norvežanin Henrik Kristofersen pobjednik je veleslaloma koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen danas na završnici sezone u francuskom Meribelu. On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vrmenu dva minuta, 17 sekundi i 36 stotinki. To je njegov treći trijumf ove sezone, ukupno četvrti u Svjetskom kupu.

Kristofersen je za 79 stotinki bio brži od drugoplasiranog Njemca Frica Dofera, dok je treći bio Francuz Tomas Fanara sa 97 stotinki slabijim vremenom od pobjednika. Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Marsel Hiršer, koji je ranije obezbijedio mali kristalni globus u veleslalomu.

Hiršer je trofej osvojio sa 690 bodova. Francuz Aleksis Pinturo je drugi sa 487, dok 15 bodova manje ima trećeplasirani Amerikanac Ted Ligeti. Hiršer je vodeći i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1348 bodova. Norvežanin Kjetil Jansrud je drugi sa 1288, dok je treći Aleksis Pinturo sa 956 bodova. Skijaši će sezonu završiti sjutrašnjim slalomom u Meribelu. (Mina)