LE: Viola razbila Romu, kraj za Inter i Everton, Sevilja i Napoli prošli

Fudbaleri Napolija sačuvali su prednost od 3:1 iz prvog duela osmine finala Lige Evrope tako što su u Moskvi remizirali sa Dinamom 0:0, dok je Roma doživjela ubjedljiv poraz od Fiorentine 3:0 i tako ispala iz daljeg takmičenja. Blamažu je doživio Everton koji, ne samo da nije sačuvao 2:1 iz prvog susreta, već je poražen od kijevskog Dinama sa 5:2.

U fenomenalnoj atmosferi, Rimljani nijesu uspjeli da sačuvaju gol ni prvih deset minuta, jer je Holebas skrivio jedanaesterac koji je defanzivac Rodrigez u devetom minutu realizovao tako što je poslao loptu u lijevi, a golmana Skorupskog u desni ugao.

Već u 18. minutu bilo je 2:0 za goste iz Firence, a drugi pogodak će sigurno ići na dušu golmana Skorupskog koji je katastrofalnom greškom poklonio Alonsu gol. Posljednji udarac zadao je bek Basanta koji je glavom zatresao mrežu domaćina u 22. minutu poslije centaršuta Matijasa Fernandeza. Stefan Savic je zamijenjen u 41. minutu.

Fudbaleri Inter poraženi su i u revanš utakmici osmine finala Lige Evrope od Volfsburga, sada na svom terenu 2:1, dok je Sevilja ponovo bila bolja od Viljareala, sada rezultatom 3:1. Klub Briž je i u drugom meču savladao Bešiktaš istim rezultatom (2:1), a Torino nije uspio da sustigne minus od dva gola protiv Zenita pošto su slavili sa 1:0. Dnjepar je izbacio Ajaks nakon produžetaka, poslije 90 minuta bilo je 1:0 za Holanđanine, u dodatnih 30 minuta 2:1 za domaćina, ali su Ukrajinci prošli dalje zahvaljujući golu u gostima..