Jansrud osvojio kristalni globus u spustu

Norveški skijaš Kjetil Jansrud pobjednik je spusta voženog na završnom takmičenju Svjetskog kupa u Meribelu, čime je osvojio mali kristalni globus u toj disciplini. Jansrudu je ovo drugi trofej sezone, poslije titule u superveleslalomu. Norvežanin je trku završio u vremenu 1:40,86 minuta i sa ukupno 605 bodova kao prvi završio sezonu u ovoj disciplini.

Drugo mesto u posljednjoj trci u karijeri zauzeo je Švajcarac Didije Defago u vremenu 1:41,10 minuta, a treći je bio Austrijanac Georg Štrajtberger sa zaostatkom od 0,31 sekundi. Olimpijski šampion u superveleslalomu Jansrud bori se za titulu uklupnog pobjednika Svjetskog kupa sa Austrijancem Marcelom Hiršerom, koji je osvojio mali kristalni globus u veleslalomu. Hiršer, koji nije učestvovao u trci, vodi u generalnom plasmanu sa 1.248 bodova, ispred Norvežanina koji ima 1.184.

1. Kjetil Jansrud (Norveška) 1:40.86 minuta