Serija A: Roma razočarala, Sampdorija pokorila Rim

U posljednjem meču 27. kola Serije A, Sampdorija je praktično ugasila šampionske nade Rome, sa 2:0 u Rimu.

Ekipa Siniše Mihajlovića se pobjedom na Olimpiku izjednačila sa petoplasiranom Fiorentinom sa 45 bodova, a ujedno i zadržala žanse da se domogne čak i kvalifikacija za Ligu šampiona naredne sezone. S druge strane, Rimljani su pretrpjeli treći poraz ove sezone, pa sada zaostaju ogromnih 14 bodova za liderom Juventusom, pa su joj šanse za titulu na 11 kola do kraja praktično nikakve.

U 60. minutu De Silvestri je iskoristio lošu reakciju odbrane Rome i poslije gužve u petercu doveo svoj tim u vođstvo. Pitanje pobjednika riješio je Luis Muriel u 79. minutu. Roma se 'otvorila' u potrazi za izjednačenjem, što su gosti kaznili brzom kontrom, a i ovoga puta je odbrana Rome imala velikog udjela u golu. Do kraja susreta Rimljani su završili meč sa igračem manje, jer je Sejdu Kejta zbog rasprave sa sudijom zaradio drugi žuti karton.

Palermo - Juventus 0:1 (0:0)