Primera: Dva gola Bejla za trijumf Reala

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Levante sa 2:0 (2:0) u posljednjem neđeljnom meču 27. kola španske Primere. Golgeterski post dug više od 700 minuta prekinuo je Garet Bejl, koji je bio strijelac oba pogotka za Real, u 18. i 40. minutu.

’Kraljevski’ klub tako se približio Barseloni na jedan bod zaostatka pred ’klasiko’ koji je na programu sljedeće neđelje u Kataloniji.

Već u 18. minutu domaći su poveli – lopta je poslije makazica Ronalda izbijena sa gol-linije, a na nju je natrčao Bejl i slabijom, desnom nogom uhvatio volej i pogodio gol. Bio je to prvi njegov gol poslije posta od devet utakmica, a poslije pogotka stavio je šake na uši i tako odgovorio navijačima na kritike.

Velšanin je potom pogodio okvir gola, ali je u 40. minutu ipak dao svoj drugi gol – Karvahal je centrirao po zemlji sa desne strane, Ronaldo je snažno šutirao ka golu, a Bejl je samo malo dokačio loptu i skrenuo je u gol.