ABA: Poraz Budućnosti, odluka za neđelju dana!

Kao i u prvom duelu u Podgorici, Cedevita je i u Zagrebu identičnim rezultatom 80:70 savladala Budućnost Voli u 25. kolu ABA lige. Nakon pobjede Partizana protiv Zadra 87:53, drugo mjesto sada dijele Podgoričani i Beograđani sa 18 pobjeda, jednu manje ima Cedevita. Računica je jasna, Budućnost pobjedom protiv Partizana za neđelju dana osvaja drugo mjesto i prednost domaćeg terena pred start plej-ofa. U slučaju poraza, a trijumfa Cedevite protiv Solnoka, ''plavi'' će pasti na četvrtu poziciju i igrati sa Zvezdom u polufinalu.

Budućnost je nakon lošeg starta ipak uspjela da prvu četvrtinu riješi u svoju korist 20:17, ali je uslijedilo katastrofalnih deset minuta (25:10), pa su ''plavi'' na pauzu otišli sa minusom od 12 poena. Domaćin je išao i na plus deset, Budućnost je pred kraj treće četvrtine prišla na 55:50, ali je serijom grešaka dozvolila rivalu da ode na +8. odličnom igrom Savovića prišli smo na 60:57, ali u posljednjih pet minuta jako loša igra, i na kraju sigurna pobjeda hrvatskog tima.

Najzaslužniji za 17. trijumf Cedevite bio je Miro Bilan sa 20, Karlo Žganec je ubacio 14, a Tomislav Zupčić 12 poena. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Boris Savović sa 28, dok je Suad Šehović meč završio sa 15 koševa.

cedevitastat1503budustat1503

CEDEVITA - BUDUĆNOST 80:70 (17:20, 25:10, 17:21, 0:0)

Strijelci:

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 12, Ramljak 11, Pilepić 8, Babić, Delas, Žganec 14, Bilan 20, Gordić 10, Ukić, Tomas, Arapović 5.

BUDUĆNOST: Kuk 5, Šehović 15, Dašić, Planinić 2, Subotić 8, Vitkovac, Popović 1, Ivanović 2, Rejnolds 7, Paunić 2, Rikić, Savović 28.

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA: Posljednjih deset minuta... Ništa od prvog napada Budućnosti, dva napada nije iskoristila ni Cedevita, ali je nakon greske plavih, Žganec sa slobodnih pogodio za 60:51. Stiže jako bitna trojka Šehovića, onda i Savovića za 60:57 nakon dva minuta igre. Nepotrebno Budućnost forsira šut za tri poena, nekoliko promašaja što koristi Cedevita i dolazi do 64:57. Savović briljira, nova trojka za -4 na pet ipo minuta do kraja. Oba slobodna je promašio Planinić, a nakon što smo se odbranili, greška u koracima Planinića, a Zubčić pogađa za 68:60 na četiri minuta do kraja. Seriju domaćina prekida Planinić sa slobodnih bacanja za 70:61. Na minut i 40 sekundi do kraja meča Kuk upisuje prve poene, trojka za 72:66. Trojka Gordića za +11 na manje od minut do kraja. Pa opet trojka Gordića, konačno 80:70.

III ČETVRTINA: Počela je treća dionica... Budućnost nije iskoristila napad, ali nije ni Cedevita. Nakon minut ipo igre Ramljak pogađa za 44:30. Šehović trojkom smanjuje, al trojku pogađa i Subotić za 44:36 nakon tri ipo minuta igre. Međutim, trojku pogađa i Zubčić. Savović trojkom smanjuje na 49:41 na četiri minuta do kraja dionice. Savović opet pogađa trojku za -6. No, nova serija domaćina, koji greškama Budućnosti dolazi do 55:44. Savović održava goste u život, a poenima Popovića prišli smo na 55:47 na dva minuta do kraja dionice. Subotić smanju na -6, Repeša traži tajm-sut. Odlična odbrana plavih, a onda i poeni Subotića za 55:50 na minut do kraja. Na kraju treće dionice bilo 59:51 za Cedevitu.

II ČETVRTINA: Poenima Zubčića Cedevita smanjuje... Poslije dva minuta igre bilo je 22:20 za domaćina. Tek nakon tri minuta igre Budućnost postiže prve poene u drugoj dionici, i to preko Rejnoldsa za 26:22. Međutim, Pilepić pogađa trojku za +7. Sa dva poena Paunića Budućnost smanjuje, al uzvraća i Bilan za 31:24 na sredini dionice. Jako loša igra Budućnosti, loša realizacija, samo 4 poena za šest minuta čevrtine, Jovović je zatražio tajm-aut. Lošu igru plavih prekida Savović trojkom za 36:27 na nešto više od dva minuta do poluvremena. Šehović trojkom smanjuje na -8 na minut do kraja. Jako loših deset minuta plave, na pauzu odlaze sa minusom od 12 poena.

I ČETVRTINA: Počeo je meč... Prve poene na utakmici nakon nešto više od minut ipo igre postiže Arapović. Prve poene za Budućnost postiže Savović. Nakon tri ipo minuta igre domaćin je vodio 6:2. Šehović je smanjio trojkom, ali uzvraća Ramljak. Jako malo poena plavih, nakon šest minuta četvrtine bilo je 9:8 za Cedevitu. Pogodio je zatim Bilan, pa Savović, a onda opet Bilan sa slobodnih za 13:10 na tri minuta do kraja. Na minut ipo do kraja Savović je sa slobodnih smanjio na 17:15, a u sljedećem napadu Ivanović je izjednačio. Budućnost je stigla i do preokreta poenima Rejnoldsa, a na kraju četvrtine bilo je 20:17 za Budućnost.