PL: Čelsiju samo bod protiv Sautemptona

Fudbaleri Čelsija i Sautemptona odigrali su neriješeno 1:1, u jednom od derbija 28. kola engleske Premijer lige.

Apsolutni heroj na ’Stamford Bridžu’ bio je golman Sautemptona Frejzer Forster, koji je u nekoliko navrata spasao mrežu svog tima u drugom poluvremenu. Poslije ovog remija ekipa Žozea Murinja ima 63 boda, šest više od drugoplasiranog Mančester Sitija, uz utakmicu manje.

U 11. minutu Ivanović je pogodio u glavu usamljenog Dijega Kostu na drugoj stativi, a španski reprezentativac se poklonio i prekinuo skoro dvomjesečni post u Premijer ligi. Kosta je 18. put zatresao protivničku mrežu ove sezone i tako se osamio na prvom mjestu liste strijelaca.

Kurtoa je bio nemoćan nekoliko minuta kasnije, kada ga je sa bijele tačke savladao srpski vezista Dušan Tadić. Prije toga je Nemanja Matić u kaznenom prostoru oborio Manea i sudija Majk Din nije imao dilemu. Tadić nije baš najbolje izveo jedanaesterac, šutirao je po sredini, a lopta se odbila u mrežu od noge Belgijanca.