Tenis

IV: Đoković ubjedljivo do trećeg kola

Novak Đoković sigurno je počeo odbranu titule na turniru iz Masters 1000 serije u Indijan Velsu, pošto je u drugom kolu savladao Markosa Bagdatisa sa 6:1, 6:3.

Đoković je imao 24 vinera i 10 neiznuđenih grešaka, a meč je okončao za svega 59 minuta. To je bio Novakov osmi trijumf u isto toliko duela sa Kipraninom, a u trećoj rundi rival će mu biti ljevoruki Španac Albert Ramos, koji je do sada izbacio Troickog i Benetoa bez izgubljenog seta.

Đoković je do sada tri puta osvajao trofej u Kaliforniji – 2008, 2011. i 2014. godine, a sada juri svoj 50. trofej u karijeri, 21. na turnirima iz Masters serije. Sa Albertom Ramosom, protivnikom u trećem kolu, Đoković se nikada do sada nije sastajao. Španac je trenutno 68. na svijetu, što je 30 mjesta slabije od njegovog najboljeg ranga prije nepune tri godine.

Pobjednik duela Đoković – Ramos u osmini finala igraće sa boljim iz okršaja dvojice odličnih servera, Kevina Andersona i Džona Iznera.