SK: Šifrin najbolja u Oreu

Amerikanka Mikaela Šifrin pobjednica je osmog slaloma sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u Oreu. Zvanična svjetska i olimpijska šampionka bila je vodeća i nakon prve vožnje, a do pete pobjede ove sezone došla je u ukupnom vremenu minut, 44 sekunde i 56 stotinki. To je njena 14. pobjeda u Svjetskom kupu.

Šifrin je za sekundu i 41 stotinku bila brža od drugoplasirane Slovakinje Veronike Velez Zuzulove, dok je Čehinja Šarka Strahova bila treća sa zaostatkom od dvije sekunde i 15 stotinki. Na četvrtom mjestu završila je Francuskinja Nastasija Noan, peta je bila Kanađanka Mari-Mišel Ganjo, a šesta Šveđanka Frida Hansdotir.

Šifrin je vodeća u plasmanu slaloma sa 579 bodova i ima 90 više od drugoplasirane Šveđanke Fride Hansdotir. Slovenka Tina Maze, koja je danas osvojila 16. mjesto, je treća sa 389 bodova. Čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa zauzima Austrijanka Ana Feninger sa 1341 bodom. Maze je druga sa 1311, a treća Šifrin sa 900 bodova.

Skijašice će takmičenje u Svjetskom kupu nastaviti u poneđeljak spustom u Meribelu. (Mina)