VIDEO - FA: Velbek srušio Mančester

Fudbaleri Arsenala nadigrali su Mančester Junajted sa 2:1 na Old Trafordu u četvrtfinalu FA Kupa. To je prva pobjeda Arsenala u Mančesteru poslije devet godina.​ Arsenal se pridružio Aston Vili u polufinalu FA Kupa, dok će druga dva mjesta u završnici biti popunjena nakon revanša mečeva Reding – Bredford i Blekburn – Liverpul.

Arsenal je poveo u 25. minutu, akcijom Aleksa Okselejd-Čemberlena i Naća Monreala, koji je sjajno prevario Davida de Heu za 1:0. Ipak, nije prošlo ni pet minuta a Junajted je izjednačio. Anhel di Marija je vidio Vejna Runija u kaznenom prostoru, poslao centaršut na penal, đe je kapiten ostao sam između dvojice štopera Arsenala i glavom pogodio za 1:1.

U 61. minutu gosti su opet poveli. Veliku grešku napravila je odbrana Junajteda, a to je surovo kaznio njihov bivši saigrač Velbek i odveo Arsenal u polufinale sa 2:1. U posljednjih 15 minuta Junajted je napadao sa igračem manje, jer je Di Marija isključen zbog dva žuta kartona.