Serija A: Inter izvukao bod u Napulju

U posljednjem meču neđeljnog programa 26. kola Serije A Napoli i Inter si podijelili plijen 2:2.

Dugo su puleni Rafaela Beniteza tražili put do mreže gostiju i u 51. minutu se kapiten Marek Hamšik glavom na centaršut Enrikea sa desne strane pobrinuo za vođstvo, da bi u 63. Gonzalo Iguain fantastičn udarcem sa oko 20 metara povisio na 2:0.

Činilo se da će se nero-azuri vratiti u Milano pognutih glava, a da tako ne bude zaslužni su argentinski napadači. Rodrigo Palasio je iz gužve prepolovio zaostatak, a onda u 87. minutu iznudio penal prilikom prekršaja Enrikea koji je zaradio crveni karton. Odgovornost je preuzeo Mauro Ikardi i sa bijele tačke šmekerski izveo najstroži kaznu, odnosno čuvenom "panenkom" poslao loptu po sredini gola za konačnih 2:2.

Sampdorija - Kaljari 2:0 (1:0)