Tenis

Nadalu titula i rekord!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je titulu na turniru iz Serije 250 u Buenos Ajresu. On je u finalu lako savladao domaćeg takmičara Huana Monaka sa 6:4, 6:1 jedan sat i 28 minuta igre.

Time se Rafa izjednačio sa Giljermom Vilasom po broju titula na šljaci – obojica sada imaju po 46. Poslije poraza u polufinalu u Rio de Žaneiru, Nadal je do 65. trofeja u karijeri stigao bez izgubljenog seta, a na putu je imao samo Argentince – Arhuelja, Delbonisa, Berloka i sada Monaka.

Tokom cijelog meča Nadal se nije suočio ni sa jednom brejk loptom, a ključni je bio sedmi gem prvog seta, kada je Maljorčanin prelomio prvi set i do kraja meča je izgubio samo dva gema. To je osma Nadalova titula iz Serije 250, a od poneđeljka će ponovo biti treći teniser svijeta.