BL: Osam golova i trijumf Volfsburga!

Fudbaleri Verdera i Volfsburga odigrali su u Bremenu jedan od najboljih mečeva sezone, a slavili su "vukovi" sa čak 5:3 (2:3), u 23. kolu Bundeslige.

Verder je tri puta vodio na ovom meču, golovima Junuzovića, Di Santa i autogolom Vierinje, ali su Kaliguri i Arnold održavali Volfsburg u životu u prvih 45 minuta. A onda su gosti u roku od samo pet minuta na startu drugog dijela razbili domaćina sa tri gola i četvrtom uzastopnom pobjedom učvrstili se na drugom mjestu na tabeli.

Dvostruki strijelci za Volfsburg bili su Danijel Kaliguri i Das Bost, koji je stigao do 13. gola u prvenstvu, dok je opet igrač meča bio Kevin de Brujne, koji je ostvario het-trik asistencijama. Volfsburg nastavlja da prati lidera Bajern koji mu i dalje "bježi" osam bodova, dok je Verder doživio prvi poraz u 2015, poslije četiri uzastopne pobjede i remija.

Borusija Menhengladbah – Paderborn 2:0