PL: Arsenal porazio Everton

Fudbaleri Arsenala vratili su se na treću poziciju u Premijer ligi pošto su u 27. kolu na svom terenu savladali Everton sa 2:0, a pogotke za "tobdžije" postigli su Olivije Žiru i Tomaš Rosicki.

Šest minuta prije kraja prvog poluvremena, "tobdžije" su došle u vođstvo i postigle ključni gol. Mesut Ozil je preuzeo izvođenje kornera sa desne strane, poslao loptu na nekih sedam, osam metara od gola Hauarda đe se našao Olivije Žiru koji je bio brži za korak od svog čuvara, te je sa prve stative zatresao mrežu u lijevom donjem uglu.

Žiru se tako, donekle, iskupio za očajnu partiju protiv Monaka u osmini finala Lige šampiona. Potvrdu pobjede dao je Tomaš Rosicki koji je u 90. minutu sa 18 metara postavio konačnih 2:0.

Vest Hem - Kristal Palas 1:3 (0:1)