Liga 1: Kaen šokirao Marsej

Fudbaleri Kaena dvije sedmice pošto su šokirali i oteli bod skupocjenom PSŽ-u, sada su bili još brutalniji, pošto su savladali Olimpik u Marseju sa 2:3.

A sve je djelovalo drugačije sredinom drugog poluvremena i da će ekipa Marsela Bijelse prekinuti seriju od tri remija. Tad je Pjer Andre Žinjak postigao 17. gol u sezoni i povećao prednost domaće ekipe na 2:0. Do kraja je ostalo manje od pola sata i činilo se da će tim iz Marseja upisati sigurna tri boda sa kojim bi makar na 24 časa pretekli PSŽ na drugom mjestu.

A onda je uslijedio furiozan finiš Kaena. Prvo nespretna intervencija odbrane Marseja i pogodak Seba, samo tri minuta kasnije pogodak Sale za izjednačenje i od tog trenutka kreće velika panika na "Velodromu". Gosti nijesu previše brinuli o tome ko je preko puta, osjetili su da mogu do sva tri boda i to se i desilo u 87. minutu kad je rezervista Nikola Beneze savladao Mandandu, za tek drugi trijumf Kaena u gostima ove sezone.