Tenis

Nevjerovatna serija Federera za trijumf nad Verdaskom

Drugi teniser svijeta Rodžer Federer nastavio je put ka odbrani titule na ATP turniru u Dubaiju, pobjedom nad Fernandom Verdaskom.

Federer se plasirao u četvrtfinale Dubaija trijumfom nad Verdaskom sa 6:4, 6:3, poslije 59 minuta igre. Interesantno, Švajcarcu je bilo potrebno isto vremena koliko i Novaku Đokoviću da u osmini finala pobijedi Andreja Golubjeva.

Rodžer će se u borbi za polufinale sastati sa Rišarom Gaskeom iz Francuske, koji je u tri seta eliminisao Roberta Bautista-Aguta.

Verdasko je mnogo bolje otvorio meč i već poslije manje od 10 minuta igre vodio sa 3:0, uz jedan brejk prednosti. Ipak, od rezultata 4:1 Federer je nanizao čak 20 uzastopnih poena i riješio prvi set u set u svoju korist.

On će protiv Gaskea u četvrtak igrati 16. međusobni meč, a u ukupnom skoru vodi rezultatom 13-2.  Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od dva i po miliona dolara.