Primera: Real slavio i utekao Barsi na +4

Fudbaleri Real Madrida savladali su Elče u gostima rezultatom 2:0, u posljednjoj neđeljnoj utakmici 24. kola španske Primere.

Real je uspio da slavi i pored nekoliko grešaka sudijske trojke na njegovu štetu i iskoristi kiks Barselone koja je u subotu izgubila od Malage. Madriđani su ponovo vratili četiri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala, dok je Elče ostao na 23 boda i nalazi se odmah iznad zone ispadanja. Trener 'Kraljevića' Karlo Anćeloti vodio je tim 100. put i ostvario je 78. pobjedu, više od bilo kog prethodnika.

U 56. minutu poslije greške odbrane i lopte Iska, Ronaldo je prošao po lijevoj strani i zavrnuo u peterac, Lomban je uklizao da otkloni opasnost, ali je pogodio golmana Titona i omogućio Francuzu da sa jednog metra ćušne loptu u praznu mrežu.

Nešto malo manje od 15 minuta kasnije meč je definitivno riješen – Isko je u svom stilu prošao po lijevoj strani, iz gotovo nemoguće situacije centrirao i u glavu pogodio Ronalda, koji je sa nekih desetak metara zakucao loptu pod prečku, konačno razbivši maler u Primeri.