Petarda Sitija, Jovetić ni na klupi

Za razliku od Čelsija i Mančester Junajteda, Mančester siti je silno nastupio na svom stadionu protiv Njukasla i slavio sa glatkih 5:0.

Edin Džeko je iznudio faul od Anite u šesnaestercu, tako da je Serhio Aguero poslije dva minuta igre donio prednost Sitiju. Deset minuta kasnije bilo je već 2:0 nakon što se Nasri odlično snašao u kaznenom prostoru između dva odbranbena igrača i poslao loptu iza leđa golmana Krula.

Džeko je odlično iskoristio svoju priliku i nametnuo se treneru Pelegriniju, a sve što je radio u prvih 20 minuta krunisao je u 21. minutu kada je iskrostio asistenciju Davida Silve i matirao čuvara mreže Njukasla. Na scenu, poslije asistencije, još jednom stupa Silva, ovoga puta u drugom poluvremenu, a bilo mu je potrebno samo dva minuta da postigne dva pogotka. Španca je u 51. i 53. minutu kompletirao "petardu" Sitija koji je sada ponovo prišao na "-5" od vodećeg Čelsija. Stevan Jovetić nije bio ni na klupi za rezervne igrače.