Borozan torpedovao Hamburg, ali izgubio

Prvi put od kako je u Libeku naš reprezentativac Vuko Borozan je dobio priliku da se nađe u startnoj postavi i pokazao je da njegov trener Dirk Beukler nije pogriješio. Hamburg je istina savladao Libek 34:26 u 22. kolu Bundeslige, ali je Vuko blistao sa sedam golova, od čega je zabio pet u prvom poluvremenu kada je i održavao Libek u život 14:12.

Ipak u nastavku su domaći zaigrali mnogo bolje, dok su gosti podbacili u odbrani, što su fenomenalni Lindberg i drugovi iskoristili i ubrzo došli do 28:18 nakon čega je bilo jasno da Libek nema šansi u ovom meču. Upravo je Lindberg bio najefikasniji sa 11 golova, Hens i Fal su postigli po pet, a na zadovoljstvo domaćih navijača golom nakon duže pause zbog povrede se vratio i Petar Đorđić.

Kod Libeka prednjačio je naš as Vuko Borozan sa sedam golova, dok su po tri manje zabili Vuković i Pickovski.