BL: Silni Bajern, Verder i Augzburg izvukli bod u finišu

Poslije kraćeg zatišja, koje se dogodilo u meču osmine finala Lige šampiona protiv Šahtjora, fudbaleri Bajerna u Bundesligi nastavljaju da ''terorišu'' svoje rivale. Podsjetimo, u prošlom kolu su na svom terenu deklasirali Hamburg sa 8-0, a večeras su na gostovanju Paderbornu brojali ''samo'' do šest.

Za razliku od Bajerna, Šalke i Leverkuzen su dozviolili da u nadoknadi vremena ostanu bez cijelog plijena. Šalke je na svom terenu golom Mejera od 61. minuta vodio protiv Verdera, držao je minimalnu prednost do posljednjih trenutaka meča, a onda je u drugom minutu nadoknade vremena Predl utišao ''Veltins Arenu'' - 1:1.

Slično je prošao i Leverkuzen u Augsburgu. Drmić je već poslije osam minuta igre donio prednost ''Farmaceutima'', ona je trajala do četrnaestog minuta u natavku meča, kada je Kajubi izjednačio na 1-1. Rejnarc je, zatim, u 84. minutu vratio prednost gostima, činilo se da će odnijeti sva tri boda, ali je u posljednjim trenucima meča golman Augsburga Hic postavio konačnih 2-2.

Augsburg - Bajer Leverkuzen 1:2