Serija A: Juve preokretom do pobjede

Fudbaleri Juventusa slavili su u 24. kolu Serije A preokretom protiv Atalante sa 2:1 i na pravi način najavili meč osmine finala Lige šampiona sa Dortmundom.

Atalanta je u 25. minutu došla do prednosti nakon loše rekacije odbrane "stare dame", a strijelac je bio Miljačio. Domaćin je bio svjestan zadatka, pa je pritiskao goste iz Bergama sve do 39. minuta kada je Kaseres promašio situaciju "1 na 1" sa golmanom, a onda su poslije kornera četiri igrača Juventusa imala priliku da uguraju loptu u mrežu, pa je to učinio Fernando Ljorente.

Na vođstvo i, ispostaviće se, pobjedonosni gol čekalo se šest minuta pošto je Andrea Pirlo u posljednjem minutu prvog poluvremena, sa 25 metara raspalio u desni gornji ugao i postigao nevjerovatan pogodak za tri boda svoje ekipe koja ima prednost od "+10" nad Romom koja tek treba da igra svoj duel.