BL: Dortmund nastavio niz pobjeda

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda u 22. kolu Bundeslige savladali su Štutgart u gostima sa 3:2 i poletjeli ka sredini tabele.

"Milioneri" su u 25. minutu došli u vođstvo preko Aubamejanga, koji je dva minuta prije toga bio u minimalnom ofsajdu, ali se ispravio i pokazao koliko može da bude opasan po protivnika. Samo sedam minuta kasnije stiže poravnanje sa bijele tačke, a sa 11 metara bio je precizan Klajn. Ipak, Borusija je dokazala da je spremna da se odalji od zone ispadanja u 39. minutu nakon što je Kagava poslije sjajne akcije poslužio Gundogana koji je vratio prednost gostima.

Čuvali su ga čitavu utakmicu, ali nijesu zaključili posao domaći fudbaleri, pošto su minut prije kraja utakmice dozvolili Marku Rojsu da postigne pogodak i tako donese tri boda svojoj ekipi. U drugom minutu nadoknade Nidermajer je samo ublažio poraz.