Budućnost Voli i Zeta 2011 za trofej Kupa

Košarkaši Budućnost Volija i Zete 2011 igraće u finalu završnog turnira Kupa Crne Gore koji se igra u Baru – branilac trofeja je u polufinalu savladao Teodo 75:54 (19:12, 17:13, 18:11, 21:18), dok je Zeta 2011 u dramatičnoj završnici slavila protiv domaćina Mornara 69:67 (21:13, 28:18, 9:21, 11:15).

I dok u prvom polufinalu nije bilo neizvjesnosti, drugi polufinalni okršaj odlučen je u dramatičnoj završnici, u kojoj Mornar nije iskoristio posljednji napad. Finale je na programu u subotu u 19 sati, uz prenos na Televiziji Crne Gore.

Budućnost Voli je opravdala ulogu favorita i u polufinalu ostvarila ubjedljivu pobjedu protivTeoda 75:54 (19:12, 17:13, 18:11, 21:18). ''Plavi'' su nakon prve četvrtine vodili 19:12,Teodo je prišao sredinom druge dionice (25:22), ali je tim iz Podgorice do poluvremena stekao dvocifrenu prednost (36:25). U nastavku meča, izabranici Igora Jovovića sigurnom igrom održavali su dvocifrenu prednost i došli do ubjedljive pobjede.

Tri igrača imala su dvocifren učinak – SuadŠehović je bio najefikasniji sa 17 poena, DarkoPlaninić je postigao 13, uz šest skokova, dok je Džejms Ričard Rejnolds meč završio sa 12 poena. U poraženom timu jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Aron Mičel sa 11 poena.

Zeta 2011 je nakon dramatične završnice savladala domaćina Mornar 69:67 21:13, 28:18, 9:21, 11:15) i ostvarila veliki uspjeh. Iako je Zeta 2011 na poluvremenu imala 18 poena prednosti (49:31), domaćin je uspio da se vrati u meč poslije sjajnog izdanja u trećoj dionici, poslije koje je smanjio zaostatak na šest poena (58:52).

Mornar je u 35. minutu stigao do izjednačenja (60:60), nakon čega su gosti napravili seriju 7:0, koju je trojkom zaključio Radunović za vođstvo 67:60, dva minuta prije kraja. Domaćin se ponovo vratio i izjednačio (67:67), 27 sekundi prije kraja, a poene za pobjedu postigao je Radunović šest sekundi prije kraja. Mornar je imao posljednji napad, Korać je imao priliku da pogodi za produžetak, ali nakon njegovog pokušaja polaganja, lopta nije htjela u koš, pa je Zeta 2011 mogla da proslavi veliki uspjeh.

Balša Radunović je sa 25 poena i 11 skokova predvodio tim iz Podgorice do pobjede, MarkoMugoša je upisao 15, a AleksandarBogojević 10 poena. U redovima Mornara najbolji je bio NikolaKorać koji je uz 18 poena, imao i šest uhvaćenih lopti.