BL: Sutjeska poražena u Prištini

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u Prištini rezultatom 99:92, i tako su kolo prije kraja druge faze Balkanske lige izgubili sve šanse za prolaz u naredni krug.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga, Nikšićani su pri rezultatu 8:7 napravili seriju od 11:0, predvođeni raspucanim Spasojevićem, i prvu put na meču stekli dvocifreni višak (8:18). Do kraja dionice Sutjeska je održavala vođstvo (14:23).

Domaćin je u 14. minutu smanjio zaostatak na samo 3 poena (25:28), ali je tada uslijedila nova fantastična serija Dubljevićevih momaka od 13:0, kojom je dostignuta rekordna razlika (25:41). Priština je do odmora uspjela da minus spusti na jedoncifren (38:47).

U nastavku se raspucao Beriša, pa je kosovski sastav uspio da potpuno preokrene i prvi put povede nakon prve četvrtine (64:63), a u posljednji kvartal se ušlo u savršenom egalu - 69:69. Priština je nakon 2 minuta igre u odlučujućoj dionici stekla 5 poena prednosti (78:73), ali su gosti preko Ljujića, Spasojevića (5 poena) i Ilića, ponovo uspjeli da pređu u vođstvo (80:82).

Ipak, Kosovari su napravili seriju od 7:0 i u 35. minutu poveli 87:82. Nikšićani od tog trenutka nisu više imali snage za preokret, pa su domaći do kraja susreta lako održavali prednost, slavivši rezultatom 99:92.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je fenomenalni Beriša sa čak 37 poena, čemu je dodao i 8 asistencija i 6 skokova. Odlični su bili još i Bavčić sa 25 poena i 8 skokova, Hals sa 15 i Trajkovski sa 10 poena.

Najbolji u crnogorskom timu večeras je bio Spasojević, autor 24 poena i 7 skokova, 'dabl-dabl' je ostvario Pavlićević sa 20 poena i 11 asistencija, a zapaženi su bilii Arsić, strijelac 17 poena (8/8 za dva) i Žižić koji je dodao 12 pogodaka.