LŠ: 1:1 u Parizu, bez golova u Ukrajini

Prva dva meča osmine finala LŠ završena su bez pobjednika, PSŽ i Čelsi su igrali 1:1, a Šahtjor i Bajern bez golova.

Čelsi je bio podređen u Parizu ali je akcijom defanzivaca i golom Ivanovića poveo deset minuta prije poluvremena. Kavani je izjednačio u desetom minutu nastavka, a Tibo Kurtoa je spasao Čelsi poraza.

U ledenom Lvovu Šahtjor je odolio pritisku Bajerna iz prvih pola sata, poslije uspostavio ravnotežu, da bi u posljednjih 25 minuta propuštio da iskoristi isključenje Ćabija Alonsa. Revanši su za dvije neđelje.

Pari Sen Žermen – Čelsi 1:1 (0:1)

Kavani 54 – Ivanović 36

PSŽ: Sirigu – Maksvel, Makrinjos, Silva, Van der Vil – Luiz, Matuidi, Verati – Kavani, Laveci (Pastore 81'), Ibrahimović

Čelsi: Kurtoa – Aspilikueta, Teri, Kejhil, Ivanović – Ramires, Matić – Fabregas (Oskar 83'), Vilijan (Kvadrado 79'), Azar – Kosta

Šahtjor Donjeck – Bajern Minhen 0:0

Šahtjor: Pjatov – Ševčuk, Rakitski, Kučer, Srna – Fred, Fernando – Tajson, Daglas Kosta (Marlos 78') – Tešeira, Luiz Adrijano

Bajern: Nojer – Alaba, Boateng, Rafinja – Bernat, Alonso, Švajnštajger – Riberi, Roben, Gece (Levandovski 75')– Miler (Badštuber 70')