FA Kup: Liverpul preokretom do četvrfinala

Liverpul je gubio 0:1 na poluvremenu, ali je u nastavku uspio da preokrene rezultat i plasira se u četvrtfinale FA Kupa.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Tim Brendana Rodžersa savladao je večeras u gostima Kristal Palas sa 2:1, u osmini finala FA Kupa.

Utakmica je počela loše po fudbalere Liverpula. Nakon 15 minuta igre Frejzer Kempbel je zatresao mrežu gostoji i doveo kristal palas u vođstvo. "Redsi" su nakon primljenog gola krenuli na sve ili ništa, ali do kraja poluvremena nijsu uspjeli da poravnaju rezultat.

Liverpul je bio dominantan, stvarao je šanse, ali domaći su uspjeli da sačuvaju svoju mrežu.

Ipak, u drugih 45 minuta, tim s "Enfilda" je stigao do pobjede. Preokret je najavio Danijel Straridž golom u 49. minutu, a pobjedu u plasman u narednu rundu "redsima" je donio Adam Lalana pogotkom u 58. minutu meča.

Ranije danas, mjesto u 1/4 finalu FA Kupa izborila su dva člana Čempionšipa, Blekburn i Reding, pošto su bili bolji od Stouka 4:1, odnosno Derbija 2:1, kao i kao i VBA koji je bio ubjedljiv protiv Vest Hema (4:0).