PL: Goleada i trijumf Liverpula, pobjeda Arsenala

Fudbaleri Liverpula uspjeli su da pobijede Totenhem sa 3:2 u 25. kolu Premijer lige. Trijumfe su upisali Arsenal, Hal i KPR.

Već u 15. minutu velika grešaka u defanzivi "pijevaca" što je iskoristio srpski reprezentativac Lazar Marković da pogodi za 1:0. Zadovoljstvo na stadionu u Liverpula trajalo je do 26. minuta kada je Erik Lamela loptu gurnuo u prostor Hariju Kejnu koji je iskoristio kašnjenje Sakoa i pogodili za 1:1.

Staridž je u 52. minutu oboren u kaznenom prostoru od Rouza, pa je Stiven Džerard imao priliku da se upiše u listu strijelaca sa bijele tačke, što je on i učinio pogodivši desni donji ugao. Deset minuta kasnije na odbijenu loptu nakon prekida natrčao je Musa Dembele i kukom ponovo vratio egal na Enfildu.

Poslije meča sa Liverpulom, Hari Kejn je došao do osmog gola, sa kojim se izjednačio sa cijelim timom Liverpulom, dok ima jedan više od Mančester junajteda, a dva od Mančester sitija. Samo 16 minuta prije kraja utakmice, u igru je umjesto Staridža ušao Mario Baloteli i na asistenciju Lalane, u 79. minutu pogodio za konačnih 3:2.

Arsenal je ostvario novu pobjedu u prvenstvu, ovoga puta protiv "fenjeraša" Lestera sa 2:1 koji nije mogao da anulira prednost "tobdžija" iz prvog poluvremena. Poslije asisntecija Mesuta Ozila, Loran Košćelni je u padu, glavom, u 27. minutu donio prednost domaćoj ekipi, da bi Teo Volkot četiri minuta prije poluvremena udvostručio vođstvo.