Ostalo

Fanemel pobijedio u Titis-Nojštadu

Norvežanin Anders Fanemel pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Titis-Nojštadu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do druge pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 135,5 i 143,5 metara, za koje je dobio 285,2 boda. Fanemel je i prvu pobjedu ostvario ove sezone, sredinom decembra u Nižnjem Tagilu.

Poljak Kamil Štoh osvojio je drugo mjesto skokovima od 130 i 137,5 metara i zirom od 274,8 bodova. Čeh Roman Kudelka bio je treći skokovima dužine 131,5 i 140,5 metara, za koje je dobio 273,5 metara. Na četvrtom mjestu završio je Japanac Daiki Ito (133,5 i 1349), dok je peto mjesto osvojio Austrijanac Štefan Kraft (133,5 i 132). Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Njemac Zeverin Frojnd, diskvalifikovan je zbog dužine skija.

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1203 boda. Prevc, koji je danas bio sedmi, zauzima drugo mjest sa 1150. dok je treći Kudelka sa 1021 bodom.