Frojnd najbolji u Titis-Nojštadu

Njemac Zeverin Frojnd pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Titis-Nojštadu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do četvrte pobjede ove sezone, 13. u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 138,5 i 140 metara, za koje je dobio 299,4 bodova. Ove sezone pobijedio je i u Nižnjem Tagilu, Bad Miterndorfu i Vilingenu.

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je drugo mjesto skokovima od 134 i 139 metara i zbirom od 288 metara. Slovenac Peter Prevc bio je treći skokovima od 141,5 i 131,5 metara, za koje je dobio 285,8 bodova. Na četvrtom mjestu završio je Poljak Kamil Štoh (136 i 133,5), peti je bio Čeh Roman Kudelka (136 i 132), a šesti Japanac Noriaki Kasai (137,5 i 132,5).

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1163 boda. Prevc je drugi sa 1114, dok bod manje ima trećeplasirani Frojnd. Titis-Nojštad i sjutra biće domaćin takmičenja za Svjetski kup. (Mina)