PL: Arsenal petardom ispratio Vilu

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu sa 5:0 u prvom neđeljnom meču 23. kola Premijer lige. Arsenal je nastavo sa odličnim partijama, a Aston Vila sa golgeterskim postom, jer je posljednji put pogodak postigla prije šest utakmica.

Žiru je doveo Arsenal u vođstvo već u osmom minutu. Arsenal je stao na početku drugog poluvremena, ali ekipu je razbudio Ezil u 56. minutu. Tobdžije su oduzele Aston Vili loptu na sredini terena, Žiru se njemačkom fudbaleru odužio za asistenciju u prvom poluvremenu, a Ezil bio precizan udarcem po zemlji.

Na 3:0 povisio je Volkot, da bi golman Aston Vile oborio Velbeka u kaznenom prostoru u 75. minutu, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Kasorla je pogodio za 4:0. Arsenal je u finišu meča pokušavao da stigne i do petog gola, a to je i uspio u sudijskoj nadoknadi vremena preko Belerina.

Hal siti - Njukasl 0:3 (0:1)