ABA: Mega nadigrala lošu Budućnost!

Treći vezani poraz košarkaša Budućnost Volija! Jako loše izdanje ''plavih'' u 20. kolu ABA lige i poraz od Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici od 96:84. Peti poraz Budućnosti u regionalnom takmičenju, poraz koji je omogućio Cedeviti da priđe na trijumf zaostatka, i ekipu Igora Jovovića sada čeka jako težak zadatak da zadrže drugu poziciju pred plej-of. Mega Leks se revanširala rivalu za poraz u Podgorici (88:80) i upisala osmu pobjedu ove sezone.

Budućnost je odlično počela meč, imala 11 poena prednosti, ali je dozvolila rivalu da se razigra i priđe na 28:26. Pad u igri je počeo več u drugoj četvrtini nakon koje je domaćin imao tri koša prednosti.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, nakon koje je Mega stekala prednost od 18 poena. Tim Dejana Milojevića je u finišu treće četvrtine imao prednost i od 22 poena (72:50). Budućnost je u posljednjoj četvrtini uspjela da se vrati umeč i zaostatak svede na osam koševa, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

Najefikasniji u pobjednićkom timu bio j Dejan Musli sa 26, Marko Kešelj je ubacio 18, a Danilo Nikolić 16 poena. U podgoričkom timu najbolji je bio Suad Šehović sa 23, dok su po 16 poena ubacili Džej Ar Rejnolds i Darko Planinić. Budućnost će u narednom kolu, 7. februara, ugostiti Zadar.

LIVE: KRAJ

MEGA - BUDUĆNOST 96:84 (26:28, 19:14, 32:17, 19:25)

Mega: Kešelj 18, Krstić, Đoković, Jaramaz 8, Veljković, Miljenović 8, Jokić 8, Simović, Zagorac 10, Nikolić 16, Musli 25.

Budućnost: Kuk 12, Šehović 23, Dašić 5, Planinić 14, Subotić 6, Čarapić, Vitkovac, Popović 4, Ivanović, Rejnolds 16, Paunić, Rikić 2.

statmega31-01statbuduc3101

TOK MEČA:

IV ČETVRTINA: Posljednjih deset minuta... Subotić otvara dionicu sa dva poena za 77:61. Rejnolds pogađa trojku za 79:66 nakon tri minuta igre, al uzvraća i Zagorac. Trojka Kešelja za +17 na četiri minuta do kraja meča. Kuk trojkom smanjuje na 11 razlike na tri minuta do kraja. Još jedna trojka Kuka za 87:79 na dva ipo minuta do kraja. Na minut do kraja 93:81 za Megu, na kraju 96:84 za domaćina.

III ČETVRTINA: Krenula je treća dionica...Otvara je Nikolić trojkom,a onda i sa još dva poena za 50:42. Odmah reaguje Jovović jer je Mega otišla na deset razlike. Jako loša igra plavih, nakon tri minuta igre Mega vodi 59:44. Na polovini dionice 63:48 za Megu. Koševima Jokića Mega dolazi do velikih 66:50 na tri ipo minuta do pauze. A onda i trojka Jaramaza za +20 Mege. Napokon stiže trojka Šehovića, nešto kasnije pogađa i Kuk za 75:56 na minut do kraja meča. Katastrofalna četvrtina Budućnosti, pred spoljednjih deset minuta plavi gube 77:59.

II ČETVRTINA: Počela druga dionica... Treća trojka Šehovića, a onda i koš Planinića za 26:33 nakon dva minuta igre u drugoj četvrtini. Nakon pet minuta igre bilo je 32:33 za Budućnost. Za razliku od prve četvrtine, u ovoj za sada jako malo koševa, Budućnost jako loša u napadu, a Nikolić postiže trojku za preokret. Kešelj pogađa trojku za 38:35 i Igor Jovović je primoran da traži tajm-aut na tri ipo minuta do isteka dionice. Nova trojka domaćina za 43:36 u 18. minutu meča. Na poluvremenu 45:42 za Megu.

I ČETVRTINA: Duel je počeo... Rejnolds je sa va poena otvorio meč, a ubrzo stiže i trojka Kuka. Nakon dva minuta igre koševima Šehovića dolazimo do 6:11. Stiže i trojka Rejnoldsa za 8:16 nakon četiri minuta igre. Nakon trojke Nikolića, za tri pogađa Šehović dva puta zaredom za 11:22 u 5. minutu meča. Četiri vezana poena domaćina za 15:22 na tri minuta do isteka četvrtine. Kešelj smanjuje na 19:24, a Jokić i Miljenović pogađaju za 24:26 na minut do kraja. Poslije prvih deset minuta 26:28 za Budućnost.