EK: Istrošena Budućnost nemoćna u Sasariju

Košarkaši Budućnost Volija nijesu uspjeli da se oporave na pravi način nakon iscrpljujućeg duela sa Zvezdom, pa je Dinamo Sasari lako došao do bodova u 4. kolu druge faze Eurokupa. Italijani su slavili ubjedljivo 87:70 (23:18, 23:21, 24:15, 17:16) i revanširali se za poraz u Podgorici od 93:86. Nema odmora za ''plave'', slijedi im direktan put za Srbiju đe u subotu imaju jako važan meč sa ekipom Mega Leks u ABA ligi.

Što se tiče meča, Budućnost je povela 6:3, gosti su preokrenuli, na tri ipo minuta do kraja dionice bilo je 12:12, i od tada kreće serija domaćina. Prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist 23:18, nakon dva minuta druge dionice dolaze do +11, a u 16. minutu do 38:27. Do kraja četvrtine Budućnost je ublažila na 46:39.

Sasari je na startu treće uveća razliku, 53:39 nakon dva minuta igre, koja je u jednom momentu iznosila 60:46. Gosti serijom 8:0 smanjuju na 64:54 na minut do kraja dionice, međutim na isteku iste bilo je 70:54 za Italijane. U posljednjoj četvrtini nakon četiri minuta bilo je samo 2:2, na pet minuta do kraja bilo je velikih 77:60. Na kraju poraz Budućnost Volija 87:70, treći u drugoj fazi Eurokupa. Za budućnost tek slijedi ono glavno, završnica ABA lige i borba za drugo mjesto na tabeli.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Dejvid Logan i Šejn Laval sa po 14, dok su po poen manje ubacili Edgar Sosa i Rakim Sanders. U ekipi Budućnosti Čedomir Vitkovac je postigao 15, a po deset Darko Planinić i Džej Ar Rejnolds. Budućnost će u narednom kolu, 4. februara, biti gost Banvita koji je večeras oražen od Gran Kanarije 91:80.