Čelsi preko Liverpula do finala Liga kupa!

Fudbaleri Čelsija idu na Vembli, a igrači Liverpula su se oprostili od jednog trofeja. Uzbudljiv revanš polufinala Liga kupa odlučen je poslije produžetaka pogotkom srpskog defanzivca i desnog beka "plavaca" Branislava Ivanovića u 94. minutu za 1:0 i ukupan trijumf od 2:1.

U prvom meču na Enfildu bilo je 1:1, a kako u ovom takmičenju ne važi pravilo prednosti gola u gostima i kako su mreže mirovale tokom 90 minuta na "Stamford bridžu", za šta je među najzaslužnijima bio raspoloženi golman Liverpula Simon Minjole, "plavci" i redsi su morali da odigraju i dodatnih pola sata.

U četvrtom minutu prvog produžetka Vilijan je idealno izveo prekid sa desne strane i pronašao Baneta Ivanovića na koga su gosti potpuno zaboravili, pa je kapiten Srbije neometan sa peterca zakucao loptu u mrežu Minjolea za put na Vembli.

Čelsi će u finalu igrati protiv Totenhema ili Šefild junajteda, koji revanš igraju u srijedu (20.45), a u prvom susretu "pijevci" su kod kuće pobijedili sa 1:0.