Milan opet razočarao, Inzagi pred otkazom

Fudbaleri Lacija prvi su se plasirali u polufinale italijanskog Kupa pošto su savladali Milan u gostima sa 1:0.

Isti timovi sastali su se i prije tri dana u Seriji A kada su Rimljani slavili sa 3:1 na svom terenu. Lorik Cana je za pet minuta u finišu prvog poluvremena dobio dva žuta kartona i ostavio saigrače na cjedilu, ali su fudbaleri Lacija na San Siru odoljeli brojčano jačem domaćinu i sve je izvjesnije da će Filipo Inzagi dobiti otkaz.

U 38. minutu mladi i neiskusni lijevi bek Milana Albertaci je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Lukas Bilja je iz penala pogodio donji desni ugao za konačnih 0:1.

Lacio u polufinalu čeka boljeg iz duela Inter - Napoli (4. februar), a preostali parovi četvrtfinala su Roma - Fjorentina (3. februar) i Parma - Juventus (srijeda, 20.45).